KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11685046
nr 1168 5046
Karin Olsson
(1928-2006), Sverige
Oljemålning, Röd dunge. Olja på duk, signerad. Bildens mått 72x59 cm
Karin Olsson, svensk bildkonstnär, grafiker född 1928, död 2006.
måndag 12 mars 2018
kl 18:50:37
Karin Olsson
Läs mer om Karin Olsson